Avukatlık Hizmetleri

Nas Gümrük İstanbul > Services > Avukatlık Hizmetleri

Nas Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetleri

nas_gumruk_avukatlik_

Gümrük Uyuşmazlıklarının kendisine has yapısından kaynaklanan farklılıklar nedeniyle bu vergi ve vergiye ilişkin hukuki / cezai yaptırımların uygulanması sırasında karşılaşılan uyuşmazlıkların çözümünde başta Vergi Usul Kanunu (VUK), İdari Yargılama Usulü Kanunu (İYUK) ile diğer vergi ve ceza içeren yasalara istinaden önemli farklılıklar bulunmaktadır.

Özellikle VUK’un 2’nci maddesi ile ‘Gümrük İdareleri tarafından alınan vergi ve resimler bu kanun kapsamı dışındandır’ denilmek suretiyle söz konusu vergiler ve bunlara ilişkin uyuşmazlıkların çözümünde 4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun uygulanacağı açıkça belirtilmektedir.

Bu bakımdan Gümrük Kanunu (GK), gümrük işlemlerinden alınan vergi, resim ve diğer yükümlülükler bakımından hem genel hem de özel hükümleri muhtevasında barındıran nevi şahsına münhasır bir yasa niteliğindedir. Gümrük kanununun kendisine özgü yapıda olması ve diğer vergi ve ceza içeren yasalara oranla genel-özel hükümlerin her ikisini de bünyesinde barındırması, Gümrük ile ilgili avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerinin ayrı bir uzmanlık dalı olarak karşımıza çıkmasına sebep olmaktadır.

Bu nedenle Nas Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetleri uzman kadrosu tarafından siz değerli mükelleflerimize gümrük danışmanlığının yanı sıra hukuki danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır.

GÜVENLİK ÖNCELİĞİMİZ

Dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının karmaşık küresel tedarik zincirlerine etkili çözümler sunma konusundaki uzmanlığımızdan yararlanarak çözümler üretiyoruz.

HIZLI TESLİMAT

Hava ve Deniz Taşımacılığı ürünlerimizin basit bir şekilde genişletilmesini gerektirip gerektirmediğini, depolamada bir gelişme anlamına gelip gelmediğini, her yenilikten faydalanırsınız.

7 /24 DESTEK

Tüm bunlar, NAS GÜMRÜK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ olağanüstü destek ekibini neden işinizi desteklemek için çözümlere olan tutkusunu uygulamaya hazır bulacağınızı açıklıyor.

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?